Пятихатки. Харьков. Форум.

Наш город, наш район, наш форум!
Текущее время: 14 окт 2019, 11:03

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 64 ]  На страницу Пред.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 12 дек 2016, 16:30 

Echo писал(а):
А ну-ка, примерчики, пожалуйста.

Да не вопрос. По мелочам придираться не буду. Только русизмы.
Echo писал(а):
Хочете розмовляти українською - вчіть мову, а не замилюйте людям очі гугл-транслейтом.

Бажаєте.
Цитата:
Треба краще старатись.

Намагатися.
Цитата:
Ось як воно: є хороша преса, а є погана?

Добра або гарна.
Цитата:
Перекласти, чи самі справитесь?

Впораєтесь.
Цитата:
Яка може бути співпраця, коли тут у декого до сих пір радянський союз грає в одному місці?

Досi.

Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 12 дек 2016, 19:01 

Noname писал(а):
Echo писал(а):
А ну-ка, примерчики, пожалуйста.

Да не вопрос. По мелочам придираться не буду. Только русизмы.

Начнем со стилистики. Форум в интернете, значит стилистика - разговорная.
Цитата:
Echo писал(а):
Хочете розмовляти українською - вчіть мову, а не замилюйте людям очі гугл-транслейтом.

Бажаєте.

Из онлайн толкового словаря:
4. у формах: хочеш, хоч, хочете, хочте. Уживається в безсполучникових реченнях, що виражають допустовість, умову. — Чи вам не нудно самим? Хочете, я з вами посиджу? (Марко Вовчок, I, 1955, 375); — А пасіку на кого кинемо, Свириде? Роя дожидаю, повинен рій сьогодні бути.. — Не знаю, діду. Хочете, я постережу роя (Панас Мирний, I, 1954, 280)

Цитата:
Цитата:
Треба краще старатись.

Намагатися.

"Намагатися" - аж никак не подходит для данного контекста. И да, в украинском языке употребляется слово "старатись".
— Хлопці, води! Хлопці раді старатись: з баклагами до неї (Андрій Головко, I, 1957, 466);
— Будеш старатись, будеш сумлінним — ніхто тебе в нас не покривдить (Олесь Гончар, Бригантина, 1973, 9);
2. перех. і без додатка. Виявляти терпіння, терпіти якийсь час. — Чим же ти одбудеш свадьбу і чим житимеш?.. — Трошки потерпимо нужду, та будемо робити, старатись та господарювати (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 298);
Это лишь несколько первых ссылок из толкового словаря.
Цитата:
Цитата:
Ось як воно: є хороша преса, а є погана?

Добра або гарна.

"Добра або гарна" - говорите? :) А я всегда считал, что так о внешних характеристиках говорят, а не об качественных.
Цитата:
Цитата:
Перекласти, чи самі справитесь?

Впораєтесь.

Хороший синоним вы предложили, но мое слово уж никакой не русизм.
Здійснювати що-небудь, налагоджувати якісь справи, управлятися з якими-небудь турботами і т. ін. Карпо махнув на базар, щоб мерщій справитись і, не гаявши часу, повернути додому (Панас Мирний, III, 1954, 104);
Осилювати, долати те, що вимагає певних фізичних зусиль. — Дядьку, я тобі поможу, а то не з твоєю силою справитись з мішками (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 53);
Карпо і Одарка порішили ховати [покійника] впівдні: до того часу можна з варивом справитись (Панас Мирний, III, 1954, 137);
Свідки одноголосно посвідчили, що того вечора Яким Коваль був п'яний і з ним могла справитись навіть мала дитина (Олесь Донченко, III, 1956, 13).
Фізична здатність або можливість робити, здійснювати що-небудь. — То не з твоєю силою справитись з мішками і з шкапою (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 53);
Цитата:
Цитата:
Яка може бути співпраця, коли тут у декого до сих пір радянський союз грає в одному місці?

Досi.

По поводу "до сих пір" я не уверен. Возможно и неправильно употребил. Если объясните в чем ошибка, то будет прекрасно.

Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 13 дек 2016, 03:06 
Администратор

Изображение

Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 13 дек 2016, 09:43 

Echo, да на здоровье! Считаете нужным защищать свой суржик - не вопрос.

Ответить с цитатой  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 64 ]  На страницу Пред.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]